Logo MomsCare
 
 

 

S Momíkem na cestách - Skryjská jezírka

Monday, October 4, 2021
 
 

V údolí Zbirožského potoka v blízkosti obce skryje se nacházejí Skryjská jezírka, kam jsme se s Momíkem vypravili.

 
 
 
 

Září v našem dětském koutku

Friday, September 24, 2021
 
 

Začátek září se v brněnském Avast koutku nesl v komorním duchu. My jsme ale nezaháleli a společně s dětmi se ponořili do podzimní atmosféry, ve které jsme vyráběli, malovali, stříhali i lepili.

 
 
 
 

Hrátky v září

Friday, September 17, 2021
 
 

Ahoj Vy všichni kdo jste se nás nemohli dočkat alespoň tolik, jako jsme se nemohli dočkat my, až se zase vrátíme do našeho koutku v Avastu. 

 
 
 
 

Hawaii party

Friday, September 10, 2021
 
 

Rok se s rokem sešel a my měli opět možnost setkat se ve Žlutých lázních s malými Rohlíčátky. 

 
 
 
 

Prázdniny utekly jako voda

Wednesday, September 1, 2021
 
 

Prázdniny utekly jako voda a i jejich druhý měsíc se v Rohlíku nesl v duchu pohádek. Děti zapojily všechny smysly, poznávaly vůni koření, malovaly perníčky, hrály divadlo.

 
 
 
 

Superhrdinové z Barclays

Wednesday, August 18, 2021
 
 

V druhém srpnovém týdnu se za zdmi Barclays zrodili noví superhrdinové

 
 
 
 

Indiánská výprava - Příměstský tábor Barclays

Thursday, July 22, 2021
 
 

V pondělí ráno jsme se sešli se všemi dětmi, které se rozhodly vydat se s námi na výpravu, při které jsme si užili spoustu legrace, zábavy, ale také jsme toho spoustu poznali.

On Monday morning we met with all the children who decided to go with us on an expedition, during which we enjoyed a lot of fun, but we also had some new experiences.

 
 
 
 

Advent s Momíkem - 4.týden

Friday, December 18, 2020
 
 

Pomalu ale jistě se blížíme do finále našeho Adventu s Momíkem. Pojďte si s námi užít ještě poslední týden a odhlte, jak celé Momíkovo dobrodružství vlastně dopadlo.


 
 
 
 

Advent s Momíkem - 3.týden

Friday, December 18, 2020
 
 

Čas rychle utíká a my už máme za sebou téměř půlku našeho Adventu s Momíkem. Jsme rádi, že si Momíkovi příběhy čtete a aktivně se zapojujete do všech aktivit. Budeme rády, když se s námi v komentářích či ve zprávách podělíte o fotky vašich výrobků.

 
 
 
 

Advent s Momíkem - 2.týden

Thursday, December 3, 2020
 
 

První týden našeho adventního dobrodružství s Momíkem je v plném proudu a my doufáme, že se vám líbí. Jakékoliv podměty, dotazy, chvály či výtky nám určitě napište, rádi si je přečteme a případně vám poradíme.

 
 
 
 

Advent s Momíkem

Thursday, November 26, 2020
 
 

Pomalu ale jistě se nám blíží 1. prosinec a to znamená jediné – už nám zbývá jen pár dnů do Vánoc. Na letošní předvánoční čas jsme si pro vás připravily speciální vánoční kalendář, kterým můžete děti zabavit v těchto nelehkých časech.

 
 
 
 

Příměstský tábor - Agenti ve výcviku

Saturday, July 11, 2020
 
 

Příměstský tábor Barclays

V pondělí ráno se v prostorách kanceláří Barclays sešlo 18 odvážlivců, kteří se rozhodli vydat na nebezpečnou výpravu, jejíž cílem bylo stát se pravým, nefalšovaným agentem z Pankráce.

On Monday morning, 18 brave kids came together in the Barclays offices. They decided to embark on a dangerous expedition aimed at becoming a real agent from Pankrác.

 
 
 
 

Červen - průzkum pokračuje

Wednesday, July 1, 2020
 
 

Momíkův koutek Rohlik

V červnu už nám to v koutku běží jako po drátkách- vracejí se k nám známé tváře a přibývají nové- což nás velmi těší!

 
 
 
 

Momíkovy Olympijské hry

Monday, June 22, 2020
 
 

Žluté lázně - Rohlík

sobota 20.června byl pro nás velký den. A to proto, že proběhly naše historicky první Olympijské hry! A jaké byly - no jedním slovem úžasné. Děkujeme Rohlik.cz, že jsme si mohli užít den s dětmi jejich zaměstnanců

 
 
 
 

Květen - čas na průzkum

Tuesday, June 9, 2020
 
 

Momíkův koutek Rohlík

Květen v našem novém koutku utekl opět jako voda. Všichni jsme se už zajeli do nového režimu a s každým dalším dnem nás to baví víc a víc. 

 
 
 
 

Třikrát hurá - nový koutek je tu

Wednesday, May 27, 2020
 
 

Momíkův koutek Rohlik

Tento týden se poprvé otevřely Momíkovské dveře v Rohlíku. Zájem byl obrovský, což nás všechny moc potěšilo a koutek tak již první den byl plný úžasných dětí a zvědavých ručiček.

 
 
 
 

Z pohádky do pohádky

Sunday, February 23, 2020
 
 

Momíkův koutek Deloitte

Jakou pohádku máte nejradši?

Těžké rozhodování, že! My to víme. Protože rozhodnout se jen pro jednu jedinou, když jich máme oblíbených tolik…

 
 
 
 

Kalamajka

Sunday, February 23, 2020
 
 

Momíkův koutek Avast Praha

Poslední týden v lednu se nesl v duchu všech témat, které jsme za celý leden měli. Věnovali jsme se tedy tématům ohledně života lesních zvířátek, např. jsme vytvářeli kosy u krmítka, které jste mohli vidět na zdi v našem koutku. 

 
 
 
 

Týdny plné her

Saturday, February 22, 2020
 
 

Momíkův koutek Avast Brno

V “Týdnu plném her” jsme se rozhodly podrobně prozkoumat obsah našich skříní a společně s dětmi se podívat na všechny nové deskové hry, které jsme dostali na Vánoce.

 
 
 
 

Sněhurka

Sunday, January 26, 2020
 
 

Momíkův koutek Avast Praha

Máme za sebou povedený týden s pohádkou o Sněhurce, opět jsme toho zvládli moc.

Povídali jsme si o všem co o pohádce víme, poté jsme si ji celou přečetli a vrhli se na vyráběni zrcadel, jako měla zla královna.

 
 
 
 

Mrazivá zima

Thursday, January 23, 2020
 
 

Momíkův koutek Avast Praha

Ani jsme se nenadáli a už tu máme leden, nejdříve jsme se věnovali třem králům, řekli jsme si, jak to s nimi vlastně bylo, jak se jmenovali, co nesli do Betléma Jeziskovi

 
 
 
 

A je tu nový rok

Thursday, January 16, 2020
 
 

Momíkův koutek Deloitte

Vánoce nám rychle utekly, oslavili jsme začátek nového roku a už jsme se nemohli dočkat do koutku. Copak nás asi letos čeká?

 
 
 
 

Bude zima, bude mráz

Wednesday, January 15, 2020
 
 

Momíkův koutek Avast Brno

I když je za okny zima spíše mrazivá a bez srážek, druhý lednový týden u nás v koutku nasněžilo! :) Děti se tak mohly pustit do zimních radovánek, ke kterým patří i sněhuláci.

 
 
 
 

Vánoce přicházejí

Tuesday, January 14, 2020
 
 

Momíkův koutek Deloitte

Je tu poslední měsíc v roce a my už netrpělivě čekáme na Ježíška. Každý den čekání jsme si zkracovali tím, že jsme vybarvovali okénko adventního kalendáře. A aby nám to uteklo ještě rychleji, tety nám připravily spousty aktivit a zábavy. Víme, že na začátku prosince chodí Mikuláš s čertem a andílkem na kontrolu.

 
 
 
 

Půjdeme spolu do Betléma

Wednesday, January 1, 2020
 
 

Momíkův koutek Avast Praha

Ahoj všichni, hlásíme se znovu. Odpočatí po Vánocích a v novém roce, ve kterém Vám všichni z našeho Momíkova koutku přejeme jen to nejlepší …

 
 
 
 

Prší, prší, jen se leje

Tuesday, December 17, 2019
 
 

Momíkův koutek Avast Brno

Tentokrát jsme se s tématem našeho týdne opravdu trefily! :) Listopadové počasí bylo sychravé a deštivé (snad jsme to samy nepřivolaly), a tak jsme den zahájily písní “Prší, prší, jen se leje”, kdy děti sestavily kapelu a postupně si vyměňovaly hudební nástroje a kukaly jako kukačky.

 
 
 
 

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš

Tuesday, December 17, 2019
 
 

Momíkův koutek Avast Praha

A je to tu, čas adventu a Vánoc. Pro děti toto období jednoznačně patří mezi nejoblíbenější v roce. Těšení se a kouzelná atmosféra brzké tmy a všudypřítomných světýlek. Takže i my v Avastu už jedeme na adventní vlně. Ale než se vrhneme na všechny ty andělíčky, stromečky a koledy, přišel kdo? No přece Mikuláš. A jeho kumpáni, anděl a čert. No trochu předbíhám, nejprve jsme se na ně celý týden chystali a těšili, až konečně dorazili.

 
 
 
 

Listí opadalo a co přijde teď?

Monday, December 9, 2019
 
 

Listí opadalo a co přijde teď?

Martin ne/přijel na bílém koni!


 
 
 
 

Hrajeme si s barvami

Sunday, December 1, 2019
 
 

První listopadový týden patřil hrátkám s barvami, které jsou všude okolo nás. Malé děti jsou nesmírně vnímavé a citlivé a na různé barvy také různě reagují. 

 
 
 
 

Vyletěl si pyšný drak…

Friday, November 29, 2019
 
 

Počasí, to si s námi teď zahrává a my si hrajeme s ním. Načali jsme to už minulý týden a v pondělí se sv.Martinem, který měl prý přijet na bílém koni (ale vybodl se na to) a pokračujeme tenhle týden s větrem, který by měl pomáhat létat drakům. Né těm pohádkovým, ale těm opravdickým. Podzimním. Tak moc nás zaujaly, že jsme si jich vyrobili hned několik.

 
 
 
 

Svatý Martin v Avast Praha

Thursday, November 28, 2019
 
 

TAAAK a je to tady milí rodičové a kamarádi. Zima už se začíná pomalu ale jistě hlásit o slovo. Venku už to bez čepic nebo kapucí a teplejších bund nejde, ale přesto ven chodíme, abychom se provětrali. Občas si chceme tedy tak moc hrát, že ani ven nestihneme jít☺, ale věříme, že to zas tolik nevadí, protože toho o tolik víc vyrobíme. 

 
 
 
 

Halloween nebo dušičky

Monday, November 18, 2019
 
 

Ani jsme se nenadáli a máme za sebou poslední říjnový týden, který se nesl chvíli v duchu Dušiček a chvíli v zábavném Halloweenu. Tetám totiž přišlo důležité, zmínit se o obojím. 

 
 
 
 

Podzimní sklizeň a Halloween v Brně

Saturday, November 16, 2019
 
 

Co si kdo zaseje, to si také sklidí… A my jsme si v Brně zaseli spoustu nápadů, ze kterých měli potom radost děti i rodiče.:) 

 
 
 
 

Babí léto s Momíkem v Deloitte

Saturday, November 16, 2019
 
 

Mámo, táto! Podzim je tu!

Teď už můžeme říct, že se vší parádou - ranní mrazíky nás zase překvapily. 

Ale říjen byl ještě shovívavější a prožili jsme krásné babí léto…

 
 
 
 

V Avast Praha - Na tý louce zelený

Tuesday, October 29, 2019
 
 

Ani se nám tomu nechce věřit, ale další týden je za námi. A už asi ani nepředpokládáte, že by to mohlo být jinak, než že jsme si to parádně užili.

 
 
 
 

Dopravní nehoda v Brně

Tuesday, October 29, 2019
 
 

Když se někde stane nehoda, nebo se jen zraníte, umíte dát první pomoc, zavolat záchrannou službu?

My už tohle všechno zvládneme.

 
 
 
 

Září v Avast Brno

Tuesday, October 29, 2019
 
 

Září v Brně? Plné úžasných zážitků… Nejdříve jsme se stali na chvíli lesními skřítky a pomocí knihy: “Slyšíš jak mluví stromy?” jsme objevovali, co všechno může být v lese. 

 
 
 
 

Říjen s pohádku v Avast Praha

Tuesday, October 29, 2019
 
 

„Dobrý den ptáčkové, dobrý den lese.

Ráno je takové překrásné, že se

zpívat chce hlasitě lidem i kosům,

pavouci na sítě navlékli rosu.“

 
 
 
 

Říjen v Avast Praha - O Smolíčkovi

Tuesday, October 29, 2019
 
 

Další týden je za námi a my už známe další pohádku. Schválně, zda ji znáte stejně dobře jako my.  Nevěřili byste, kolik jsme toho opět zvládli. A o jaké pohádce si dnes budeme povídat? 

 
 
 
 

Já do lesa nepojedu

Tuesday, October 29, 2019
 
 

Sotva jsme se rozkoukali a máme tu druhý podzimní měsíc. Od záhonů a polí se zeleninou a ovocem jsme se přesunuli do lesa. Celý měsíc budeme zkoumat stromy, podzimní přírodu, lesní zvířata a kdoví co ještě. Určitě se toho spoustu dozvíme. Tenhle týden jsme začali se stromy a jejich podzimními plody. 

 
 
 
 

Na shledanou léto

Tuesday, October 1, 2019
 
 

Pozorní čtenáři si jistě všimli, že celé září se pohádky a písničky v Avastím Momíkovi motaly kolem ovoce a zeleniny. Spoustu jsme se toho dozvěděli a mraky vyzkoušeli. A poslední týden, jsme to všechno skloubili dohromady. Teď už nás nikdo nenachytá.

 
 
 
 

Užíváme si září v Praze - Avast

Thursday, September 26, 2019
 
 

Ahoj Vy všichni, kdo nás bedlivě sledujete! 

Máme tu další zpravodajství z Momíkova koutku v Avast Praha… Opět jsme byli pilní jako včeličky. 

 
 
 
 

Září s Momíkem v Deloitte

Sunday, September 22, 2019
 
 

Začátek školního roku je už za námi.

Pojďte si přečíst, jak jsme si ho užili my.

Už se těšíme na další dobrodružství.

 
 
 
 

Měla babka čtyři jabka

Thursday, September 12, 2019
 
 

Už nám začalo září a tím další školní rok.

A jak jsme si to užili? No přeci skvěle, jako vždy.

Nebudeme vás už napínat a pojďte si přečíst, jaký jsme měli týden

 
 
 
 

Konec prázdnin

Sunday, September 8, 2019
 
 


Uteklo to jako voda a prázdniny jsou už za námi.

A jak jsme si užili jejich konec? No přece parádně jako každý týden s Momíkem.

Nebudeme vás už napínat a pojďte si to s námi připomenout

 
 
 
 

Výstava Filmohrátky

Sunday, September 1, 2019
 
 

Tip tak trochu „za pět minut dvanáct“. Ještě do 15. 9. 2019 probíhá v galerii České televize interaktivní výstava Filmohrátky o slavných seriálech pro děti a mládež. Připomenete si tak třeba Arabelu, Návštěvníky, Chobotničky, Pana Tau a další.

 
 
 
 

Lesem křížem, krážem

Tuesday, August 27, 2019
 
 

Rodičové slyšte, slyšte ... V červenci jsme procestovali svět a v srpnu, jak víte, brázdíme domovinu. Už jsme výletili na hrady a zámky, navštívili vesnici za babičkami a ještě předtím, než začneme přemýšlet nad návratem do škol, jsme si užili tu naši krásnou přírodu - “toulali jsme se lesem”. A príma nám bylo. 

 
 
 
 

Cestujeme po celém světě

Sunday, August 25, 2019
 
 

Přidejte se k nám za poznáváním celého světa.

Na skok se stavím v Americe, Evropě, Asii i Antarktidě.

A co jsme se naučily? To už si přečtěte v celém příspěvku

 
 
 
 

S Momíkem za babičkou a dědečkem na venkov

Friday, August 23, 2019
 
 

Pojďte si přečíst, jaký jsme měly týden.

Kolik jsme se toho naučily a užily zábavy.

 
 
 
 

Poznáváme hrady a zámky

Tuesday, August 13, 2019
 
 

Další týden utekl jak voda a my jsme plni zážitků.

Pojďte se podívat, jak jsme si užily život na hradech, v zámcích i podzámčí.

 
 
 
 

Červenec s Momíkem v Deloitte

Wednesday, August 7, 2019
 
 

Milí rodičové, prarodičové, tety i strýcové, zdravíme vás všechny, kteří nás budete číst. V této části blogu se dozvíte, co jsme dělaly, když jste nás neměli pod dohledem :-).

 
 
 
 

Cestujeme s Momíkem

Saturday, August 3, 2019
 
 

Naše červencová výprava v Avastu s oslíkem Momíkem.

Zaznamenaly jsme vše, co jsme zažily a co jsme si vyzkoušely. 

Budeme rády, když se na další dobrodružství přidáte k nám.


 
 
 
 

Dětská dovolená Hrachov

Thursday, August 1, 2019
 
 

Zážitky z naší společné Dětské dovolené, kdy jsme se staly malými průzkumníky přírody.

Můžete si přečíst o tom, jak jsme se seznámily se všemi živly.